niedziela, 4 sierpnia 2013

Czasem bez aparatu..., Ampana - Luwuk

27.07.2013

Po zalatwieniu kilku spraw w zwiazku z dalsza podroza, idziemy do naszego zaprzyjaznionego, wczoraj poznanego rybaka. Tutaj bardzo szybko i latwo nawiazuje sie kontakty, mimo bariery jezykowej. Niestety tylo w zasadzie ludzie, ktorzy pracuja w informacji turystycznej, czy tez w jakiejs agencji mowia po angielsku. Reszta miejscowych poza kilkoma zwrotami "hello mr, mrs"' "whera are you from?, what is you name? nie mowi po angielsku.
Proponujemy mu ponowne wynajecie lodzi na pol dnia. Zgadza sie. Sami wybieramy miejsce docelowe do ogladania swiata podwodnego. 

Ambre, miejscowy rybak od ktorego wynajmujemy lodz.

Plyniemy na kolejna rafe. Wedlug Slawka to najpiekniejsza rafa, ktora do tej pory ogladalismy. Nigdzie nam sie nie spieszy...(KS)

Tata pomaga rybakowi z przyciągnięciem łodzi na brzeg, obwiązuje jakieś liny, wyciąga kotwice, nie no jak zawodowy żeglarz ;). Męczy mnie jedno pytanie: "czy tata wcześniej nie pracował na jakiejś łodzi czy statku?" :). W końcu płyniemy. Są lekkie fale, więc trochę kołysze, ale co tam. Po godzinie rybak zatrzymuje się w jakimś miejscu. Nie widzimy nigdzie rafy, więc proponujemy żebyśmy jeszcze dalej popłynęli. Gość się zgadza. Chwilę później wskakujemy do wody i zaczyna się kolejna podmorska przygoda :). Ogromniasta rafa z mnóstwem ryb! Tata niestety zapomniał o specjalnej osłonce na aparat, więc tym razem snorkujemy bez robienia zdjęć. Po długim pływaniu jestem trochę zmęczona więc wychodzę na łódź, a tata jeszcze trochę zostaje. Chce się popisać swoimi zdolnościami, więc nurkuje na około 6-7 metrów. No nieźle, też tak chcę, ale niestety nie wszyscy tak umieją :-). W drodze powrotnej tata proponuje mi, abym usiadła na dziobie łodzi i tam płynęła. Z początku trochę się bałam, ale okazało się super. Niezapomniane wrażenia! (NS)

Po powrocie do hotelu, pakujemy nasze bagaze i czekamy na samochod, ktory zawiezie nas do Luwuk, skad wylatujemy na Flores. (KS)Wyświetl większą mapę
U dołu mapy port i masto Ampana. Miejsca do nurkowania zaczynają się za pierwszym i drugim cyplem (w górnej części mapy)

1 komentarz:

  1. Cześć Sławek. Super się prezentujesz w modnych okularach p/słonecznych. Ten kto je wybierał miał gust. Czytamy z Danusią wasze wpisy. Bardzo fajnie piszecie. Pozdrawiamy Ciebie i rodzinkę.

    OdpowiedzUsuń