poniedziałek, 13 lipca 2015

2015 - 1. Nowa podróz

2015 - 1. Nowa podróz
(Karolina)

   No i zapadła decyzja, bilety kupione, lecimy! Po raz kolejny wracamy do Indonezji. Tym razem lecimy na Jawę do Jakarty. W 2010 r. byliśmy na Sumatrze, trzy lata później na Sulwezi + Komodo i Rinca oraz tylko przejazdem na Flores (Labuan Bajo). Pierwotne plany były inne: Birma oraz do decyzji Wietnam, Laos i właśnie Flores. Plany planami, ale jak człowiek jest elastyczny i podróżuje budżetowo, nie marudzi tylko chwyta okazje i kupuje tanie bilety a resztę da się dopasować.....
[Całość posta niżej]
    Nie ma też, co ukrywać, że bardzo miło wspominamy naszą przygodę z Indonezją i w sumie bardzo chętnie tam wracamy. Zwłaszcza, że jest tak różnorodna i jest tam tyle do zobaczenia, że dwa razy tego samo oglądać nie trzeba. Zarys planu jest już jakoś poukładany. Rzeczywistość pewnie jak zawsze skoryguje.
    Lecimy we troje (stary sprawdzony skład). Misiek sam miał podjąć decyzje: leci czy zostaje z dziadkami w Lidzbarku. Wybrał drugą możliwość, choć nie omieszkał zaznaczyć, że i tak powie nam jak wrócimy, że to nie fair (po naszym powrocie z Filipin, usłyszeliśmy od rodziców, że Michaś oglądając zdjęcia na naszym blogu, gdzie pływamy z rekinami i podziwiamy delfiny powiedział cyt.: "to nie fair, rodzice zabrali Natalkę i polecieli a mnie zostawili"). Tak więc zapraszamy na naszego bloga. Wpisy w miarę mozliwosci będziemy umieszczac.
[KS]

Indonezja to najwieksze panstwo wyspiarskie. To jego zachodnia czesc: Sumatra, Java, Bali, Lombok i Kalimantan. Pierwszy tez raz wykorzystujemy ten sam przewodnik w roznych podrozach.

A to wschodnia czesc: Nusa Tengara (Sumbawa, Sumba, Flores, Timor Zachodni) oraz Moluki - Polnocne i Poludniowe.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza